تحصیل در خارج از کشور برای هر دانشجویی تجربه‌ای ارزنده و تعیین کننده در زندگی او است. دانشجویان نه تنها فرصتی برای تحصیلات عالی در یک کشور دیگر پیدا می‌کنند، بلکه تجربه سفر به مکانی جدید و فرهنگ متفاوت را کسب خواهند کرد. مهم ترین نکات برای ادامه تحصیل در خارج از کشور بسیار زیاد هستند ولی سعی کنید به چند نکته مهم زیر بیشتر توجه کنید.

قبل از سفر باید به جستجو بپردازیم و سپس بهترین کشور را انتخاب کنیم. در برخی از کشورها امکان تحصیل رایگان وجود دارد مثل استونی، همچنین در برخی از کشورها شرایط خاصی برای تحصیل در نظر گرفته شده است مثل کشور مالزی. بنابریان قبل از هر اقدامی خوب است ابتدا در این زمینه اطلاعات کافی کسب نمائید. 

با مهم ترین نکات برای ادامه تحصیل در خارج از کشور آشنا شوید

اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، توصیه می‌شود که حتما قبل از سفر این نکات را مد نظر داشته باشید.

۱) تحقیقات کاملی در مورد کشوری که قرار است به آنجا عظیمت کنید داشته باشید

نکات برای ادامه تحصیل در خارج از کشور

شما باید تحقیقات دقیقی در مورد مکانی که می‌خواهید به آنجا سفر کنید، شرایط آب و هوا و فصول آنجا و مواردی از این قبیل انجام دهید که با آمادگی کامل نسبت به همه ی شرایط سفر خود را آغاز نمائید. همچنین سعی کنید با دانشجویانی که قبلاً در آنجا تحصیل کرده‌اند ارتباط برقرار کنید تا در مورد دانشگاه و محیط آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

به عنوان مثال، اگر کشور مورد نظر شما برای تحصیل در خارج، کشور کانادا است ، باید بدانید که زمستان های آنجا بسیار سرد است و دما ممکن است به مدت یک ماه به منف ۴۰ درجه سانتیگراد کاهش یابد.

۲) برای زندگی در خارج از کشور آمادگی داشته باشید

جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور برای زندگی در آن کشو آماده شوید. همیشه خوب است که در مورد مردم یک کشور، فرهنگ و آداب و رسوم آن محلی که برای مطالعه انتخاب کرده‌اید، اطلاعات کافی به دست آورید. نکته قابل توجه دیگر این است که زبان انگلیسی لزوما زبان مورد استفاد در هر کشوری نیست و سعی کنید زبان کاربردی آن کشور که مقصد شما است را بیاموزید.

۳) برای اسکان در خانه ها یا خوابگاه های دانشجویی آمادگی لازم داشته باشید

نکات برای ادامه تحصیل در خارج اقامت خوابگاه

قبل از عزیمت به کشور مقصد، باید اطلاعات کاملی در مورد نحوه اسکان دانشجویان در خوابگاه داشته باشید. تعداد زیادی از کالج ها و سیستم های آموزشی در بسیاری از کشورها به شما کمک می‌کنند تا بتوانید محل مورد نظر را برای اسکان در آن کشور و با توجه به بودجه خود پیدا کنید.

سایت‌هایی مانند Uniplaces شرایط رزرو اقامت گاه برای دانشجویان در کشورهای مختلف را فراهم می‌سازد.

۴) ثبت نام برای ورود دانشجو

اولین کاری که هر دانشجوی بین المللی ملزم به انجام آن است ثبت نام در وزارت امور داخلی است. این ثبت نام به قانونی بودن اقامت شما در آن کشور کمک می‌کند و ممکن است بعداً در گرفتن اقامت موقت به شما کمک کند. با این حال ، قوانین مختلفی برای ثبت نام دانشجو در وزارت امور داخلی کشورهای مختلف وجود دارد که باید از آنها کاملاً آگاه باشید.

۵) ایجاد حساب بانکی در کشور مقصد

مهم ترین نکات برای ادامه تحصیل در خارج از کشور این است که، در آن کشور یک حساب بانکی باز کنید که بتوانید از طریق آن صورت حساب‌ها را بپردازید و پول خود را محفوظ نگه دارید. برای این کار به پاسپورت ، مدارک اقامت و مدارکی که ثابت کند شما دانشجو هستید نیاز دارید.

۶) بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

برای دریافت اطلاعات در مورد بورس های تحصیلی هم می‌توانید به دانشگاه‌های مربوطه مراجعه کنید. هم می توانید وب سایت‌های آنلاین را بررسی کنید تا بسته به کشوری که می‌خواهید در آنجا تحصیل کنید‌، برنامه های بورس تحصیلی را مطالعه نمایید.

۷) سفر محلی و خدمات حمل و نقل

اینکه بتوانید به عنوان یک دانشجو در کشور مورد نظر رفت وآمد کنید و یا به مناظق دیگر آن کشور سفر نمائید مستلزم آن است که با سیستم‌های حمل و نقل به خوبی در دسترس به خوبی آشنایی پیدا کنید. همچنین مسیرهای ارزان قیمت و منتهی به دانشگاه خود را پیدا کنید تا رفت وآمد برای شما آسان‌‌تر شود.

برای مهاجرت تحصیلی نیاز به پرداخت برخی از هزینه‌های بین المللی دارید: مانند هزینه تعیین وقت سفارت، هزینه ثبت نام آزمون‌های بین المللی، هزینه رزرو هتل و بلیط هواپیما و … که می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید