تا کنون چند بار در فضای مجازی با نام ” پرفکت مانی” روبرو شده اید؟ از خودتان سوال کرده اید که چرا بسیاری از سایت های شرط بندی از درگاه پرفکت مانی برای ارایه محصول خود استفاده می کنند؟ یا شاید با بعضی از سایت های کلاه برداری یا فیک مواجه شده باشید، که برای دریافت پول از شما دلار پرفکت مانی طلب می کنند.

در این مقاله سعی می کنیم یک نگاه اجمالی بر این سیستم مالی دیجیتال داشته باشیم.

پرفکت مانی چیست

شرکت پرفکت مانی در کشور پاناما به ثبت رسیده است. جالب است بدانید که این کشور قوانین سخت گیرانه ضد پولشویی بر آن حاکم نمی باشد. از همین روی شرکت پرفکت مانی بر خلاف پی پال و یا ویزا کارت حتی می تواند دارایی کاربران خود را در هر بخش که می خواهد سرمایه گذاری کند. همین امر سبب شده است که کاربران چندان به آن اعتماد نکنند و یا وجه خود را در اکانت کاربری خود نگه داری نکنند.

به همین دلایل عمده فروشگاه های اینترنتی بسیاری نیز تن به ریسک نداده و از درگاه پرفکت مانی استفاده نمی کنند.

بیشتر بخوانید : وب مانی محبوب ترین سیستم انتقال وجه برای ایرانیان

پرفکت مانی

مزایا

بر خلاف بسیاری از سایت ها و درگاه های بین المللی، این سیستم ایران را تحریم نکرده است. حتی یکی از زبان های سایت، زبان فارسی می باشد که با قراردادن آن بر روی زبان فارسی می توانید پنل خود را فارسی مشاهده کنید.

اما جالب تر آن که این درگاه ایالات متحده آمریکا را تحریم کرده است. از همین روی اگر آی پی شما آمریکا باشد قادر به لاگین کردن در پنل کاربری خود نیستید. همچنین اگر آی پی آمریکا داشته باشید نمی توانید یک حساب کاربری جدید باز کنید.

به سایت پرفکت مانی سری بزنید.

قابلیت‌های حساب پرفکت مانی

پرفکت مانی قابلیت‌های مختلف و متنوعی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. این قابلیت‌ها به شرح زیر است:

 • انتقال وجه به سایر کاربران این شبکه
 • خرید از وب‌سایت‌های مختلف (برخی وب‌سایت‌ها امکان پرداخت با پرفکت‌ مانی را دارند)
 • دریافت وجه از کاربران دیگر (مثلا به عنوان دستمزد در ازای انجام پروژه‌های مختلف)
 • انجام پرداخت‌های منظم آنلاین (برای نمونه، برای تمدید ماهیانه حساب کاربری در سایت‌های مختلف)
 • دریافت سود به ازای مانده حساب
 • خرید بیت کوین، دلار آمریکا، یورو و طلا به صورت کاملا آنلاین
 • قرض گرفتن و قرض دادن بر اساس شرایط مورد قبول کاربر

چهار کیف پول پرفکت مانی

با باز کردن یک حساب، کاربر چهار کیف پول در آن دارد که می تواند دارایی خود را در آن نگهداری کند.

 • دلار آمریکا (USD) بر حسب واحد پرفکت مانی (PM)
 • یورو (EUR) بر حسب واحد پرفکت مانی (PM)
 • طلا (Gold) بر حسب واحد پرفکت مانی (PM) معادل طلا بر حسب اونس
 • بیت کوین

انواع حساب

در این سامانه سه نوع حساب مختلف تعریف شده است که کاربر می‌تواند یکی از آنها را انتخاب کند. هر کدام از این سه حساب، مزایایی به همراه دارد. این سه حساب به ترتیب عادی (Normal)، ممتاز (Premium) و همکار (Partner) نام دارد.

۱. حساب عادی

هر کاربری که در وب‌سایت پرفکت مانی ثبت نام می‌کند، در این دسته قرار می‌گیرد. کاربران این دسته می‌توانند به راحتی از قابلیت‌های مختلف این سامانه برخوردار شوند.

۲. حساب ممتاز

کاربر در پایان سال اول فعالیت خود در پرفکت مانی و یا در صورت رسیدن گردش حساب به میزانی مشخص (۱۰۰ هزار دلار آمریکا یا معادل آن)، از فرصتی برای ارتقای حساب کاربری برخوردار می‌شود.

کاربر به این منظور باید درخواستی به واحد مشتریان پرفکت‌مانی ارایه دهد. حساب ممتاز مزایایی دارد که اصلی‌ترین آن، کمتر بودن کارمزد خدمات و تراکنش‌ها نسبت به حساب عادی است.

۳. حساب همکار

حساب همکار سومین دسته حساب‌ها در پرفکت‌ مانی به شمار می‌رود. این نوع حساب در اختیار اشخاص عادی قرار نمی‌گیرد. در واقع فقط نماینده سیستم‌های پرداخت یا صرافی‌ها می‌توانند چنین حسابی داشته باشند. این نوع حساب برای شرکت‌های فعال در زمینه تجارت الکترونیک بسیار سودمند است.

حساب همکار پرفکت مانی امکان پرداخت‌های بین شرکتی را تسهیل می‌کند. این نوع حساب کمترین میزان کارمزد (یک و نیم درصد) را داشته و سود سالیانه ۸ درصد نیز به کمترین موجودی ماهانه تعلق می‌گیرد.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید