امروزه دنیای طراحی سه بعدی بازار بسیار گسترده و متنوعی دارد و هر روز استفاده از مدل‌های از پیش طراحی شده برای محیط گیم، معماری و دکوراسیون داخلی، فیلم سازی، آموزش و … رو به افزایش است. در این مقاله به کسب درآمد ارزی از سایت TurboSquid می‌پردازیم که یکی از بزرگترین فروشگاه‌های مدل‌های 3D در دنیا می‌باشد.

پیش‌تر سایت‌هایی مانند Unity برای فروش مدل‌های VR و گیم، Sketchfab برای فروش تصاویر 3D آنلاین و Artstation برای انیمیشن و گیم معرفی کرده بودیم.

سایت TurboSquid چیست؟

کسب درآمد ارزی از سایت TurboSquid چیست

TurboSquid (توربو اسکویید) یک شرکت رسانه دیجیتال است که مدل‌های سه بعدی آماده استفاده در گرافیک‌های سه بعدی را به فروش می‌رساند. این مدل‌ها در بازی‌های کامپیوتری، معماری و بسیاری از زمینه‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موسسسان این سایت از سال ۱۹۹۳ به صورت حرفه‌ای در این صنعت فعالیت داشتند ولی سایت TurboSquid رسما از سال ۲۰۰۰ شروع به فعالیت کرد. هم اکنون این سایت بالغ بر ۲/۵ میلیون کاربر از سرتاسر دنیا دارد و ۲۵ هزار فریلنسر کارهای خود را در این سایت به فروش می‌رسانند. تا سال ۲۰۱۹، TurboSquid بیش از ۸۰۰ هزار مدل سه بعدی در کتابخانه‌ی خود به فروش رسانده است.

این مجموعه سه سایت مطرح به نام‌های Free3D و CG Studio و PixelSquid را هم مدیریت می‌کند.

خرید مدل سه بعدی از سایت TurboSquid

کسب درآمد ارزی از سایت TurboSquid خرید

زمانی که وارد سایت TurboSquid می‌شوید، در همان ابتدا با باکس سرچ مواجه می شوید که می‌توانید انتخاب کنید که مدل‌های 3D را جستجو کنید یا اینکه بافت و متریال را برای خرید سرچ نمایید.

در ادامه صفحه می‌توانید مدل‌ها را بر اساس نرم افزاری که با آن ساخته شده (3dMax یا Maya یا Uinty و …) انتخاب نمایید یا به صورت موضوع محور مدل مد نظر خود را بیابید.

تقسیم بندی‌های کلی به صورت زیر است:

  • خودرو | کارکتر | حیوانات | ماشین آلات | معماری | دکوراسیون | آناتومی | فضای سبز | فناوری

در صورتی که قصد خرید دارید، به راحتی تمامی جنبه‌های مدل قابل دریافت است. برای پرداخت ارزی آن می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی با پی پال استفاده نمایید.

خدمات پرداخت ارزی با پی پال

کسب درآمد ارزی از سایت TurboSquid

درآمد ارزی از سایت TurboSquid

۱) برای کسب درآمد ارزی وارد سایت شده و روی بخش Sell Your 3D Models کلیک کنید.

۲) روی گزینه Sing up کلیک کنید و اطلاعات خود را وارد نمایید.

۳) در ادامه از شما آدرس و شماره تلفن برای وریفای می‌خواهد. به هیچ عنوان اطلاعات ایران را وارد نکنید و برای وریفای شماره تلفن، از خدمات تلفن مجازی به نام کشوری دیگر استفاده کنید. می‌توانید برای وریفای شماره تلفن از 5SIM یا SMS Activate استفاده کنید.

۴) بخش License Agreements را علامت بزنید.

۵) وارد سایت اول پرداخت شده و اقدام به افتتاح حساب پی پال نمایید. سپس شماره حساب خود را در سایت وارد کنید. از شما می‌خواهد که پس از رسیدن درآمد شما به چه مبلغی، سایت پول را به حساب شما واریز کند. اگر گزینه Holdpayment بزنید، یعنی هر موقع که لازم شد خودتان درخواست تسویه حساب می‌کند و اگر هم لازم می‌دانید، می‌توانید میزان حداقل ۱۰ دلار و حداکثر ۳۰۰۰ دلار را برای تسویه حساب با کسر کارمزد انتخاب کنید.

۶) شما زمانی که به عنوان فریلنسر کار می‌کنید، در ۷ سطح امتیاز بندی تقسیم می‌شوید که پایین‌ترین سطح، برای کسانی است که بین ۰ تا ۱۵۰ دلار فروش داشته‌اند (۵۰ درصد مبلغ فروش، حق کمیسیون سایت می‌شود) و بالاترین سطح برای بالای ۱۰ هزار دلار فروش است (۴۰ درصد مبلغ فروش، حق کمیسیون سایت می‌شود).

۷) در هنگام آپلود می‌توان از خدمات StemCell استفاده کرد؛ بدین معنی که با آپلود مدل سه بعدی، قابلیت تبدیل به انواع فرمت‌ها MAX, Maya, Cinema4D, Unity, Unreal, FBX, glTF را خواهد داشت. اگر یک فریلنسر از خدمات StemCell استفاده کند، شانس فروش خود را بالا خواهد برد.

۸) درصورت کسب درآمد ارزی از سایت TurboSquid ، برای نقد کردن درآمد ارزی خود می‌توانید از خدمات نقد کردن درآمدهای دلاری و ارزی مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید.

خدمات نقد کردن درآمدهای ارزی

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید