تحلیل قیمت Solana

تحلیل قیمت Solana و پست سر گذاشتن XRP توسط سولانا در هفته قرمز بازار ارز دیجیتال

زمان مطالعه 3 دقیقه

با نزدیک تر شدن به آخر هفته بازار، امید تریدر ها مبنی بر پایان این کاهش اخیر بازار هم بیشتر می شود. سقوط آزادی که باعث شد تنها در یک روز، 11 درصد از مارک کپ بازار از دست برود و کوین های بزرگ را با چالش مواجه کند. اما این موضوع شامل حال سولانا (SOL) نمی شود. در این مقاله به بررسی تحلیل قیمت Solana و پست سر گذاشتن XRP توسط سولانا در هفته قرمز بازار ارز دیجیتال می پردازیم.

تحلیل قیمت Solana

علیرغم روز های سختی که اکثر ارزهای دیجیتال در بازار با آن روبرو هستند، Solana همچنان به پیشرفت و رشد ادامه می دهد طوری که هیچ چیز جلودار آن نیست.

طق داده های اطلاعاتی Coingecko، این بلاک چین امیدوار کننده، در 7 روز گذشته، بیشترین افزایش قیمت را در بین سایر رمز ارزها به ثبت رسانده است و ارزش خود را تا 86.9 درصد افزایش داده است.

همین موضوع کافی بود که توکن بومی شبکه Solana یعنی SOL بتواند از ریپل (XRP) در رتبه بندی رمز ارزها سبقت گیرد و برای اولین بار، جایگاه ششم را برای خود شاهد باشد.

تحلیل قیمت Solana

تحلیل قیمت Solana

با نگاهی به نمودار ها، می توان دید که قیمت سولانا فراتر از انتظارات عمل کرده است. افزایش آن تقریباً سهمی است و کندل های به مراتب بلندتری از آغاز ماه آگوست (اواسط مرداد) به ثبت رسانده است.

آخرین کندل هفتگی (تا به لحظه انتشار خبر) یک رشد تقریباً 48 درصدی را نشان می دهد. SOL هفته را با قیمت 141 دلار آغاز کرد و در حال حاضر قیمت آن به بالای 180 دلار رسیده است.

تحلیل قیمت Solana

تحلیل قیمت Solana

طبیعتاً اندیکاتور ها نشان می دهند که این توکن به سطح بیش از خریداری شده در تمام تاریخ خود رسیده است، بنابراین به جای ایجاد یک پوزیشن بلند، احتیاط توصیه می شود. فعلاً شاخص های قدرت نظیر ADX از وضعیت بسیار صعودی این توکن خبر می دهند.

در طرف دیگر، XRP چندان عملکرد خوبی را در این هفته نشان نداد. علاوه بر این که هنوز تحت فرمان بیت کوین (BTC) حرکت می کند، مسائل قانونی آن هم چندان باب میل این شرکت پیش نرفته است.

تحلیل قیمت Solana

تحلیل قیمت Solana

این ارز در تاریخ 7 سپتامبر (16 شهریور) با 18 درصد کاهش، بدترین افت قیمت خود بعد از ماه مه را به ثبت رساند قیمت از 1.38 دلار به 1.12 دلار رسید. روز های پس از آن هم همچنان نزولی بوده و در حال حاضر هر ریپل با قیمت حدوداً 1 دلار معامله می شود.

این سقوط قیمتی به تغییر موقعیت در رتبه رمز ارزها نسبت داده می شود.

فعلاً فاندامنتال های قوی هم دنبال کننده روند پیشرفت سولانا می باشند. هفته پیش آن توکن توانست از دوج کوین (DOGE) سبقت بگیرد.

قدرت نمایی و تحکیم موقعیت بالاتر از XRP یک نقطه عطف مهم برای SOL به شمار می آید. این افزایش سریع، از خوش بینی بازار و سرمایه گذاران به تداوم رشد در آینده سولانا خبر می دهد.

اما این رشد همچنین فاندامنتال های عالی این بلاک چین را هم نشان می دهد. این شبکه در بین توسعه دهندگان dApp به شدت در حال محبوب تر شدن است و این محبوبیت را مدیون مقیاس پذیری، کاربردی بودن و هزینه پایین خود می باشد. کالکشن های NFT نظیر Degenerate Ape Academy این شبکه را به رقبای قدیمی آن نظیر اتریوم (ETH) ترجیح دادند. همچنین مجموع دارایی های قفل شده در دیفای که بر روی شبکه سولانا فعال هستند، از مرز 7.5 میلیارد دلار عبور کرده است.

تحلیل قیمت Solana

تحلیل قیمت Solana

ضمن این که Solana به دلیل قدرت پردازش بالای خود و هزینه های پایین نسبت به رقبا، در شرف ملقب شدن به قاتل اتریوم می باشد.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه