کانادا در بین مقاصد تحصیلی پیشرو در جهان دارای موقعیتی تثبیت شده است. پرطرفدارترین شهرهای کانادا برای دانشجویان بین المللی، مونترئال، تورنتو، ونکوور، اوتاوا و کبک است. این شهرها مکان بسیاری از دانشگاه‌های برتر کانادا است. برای کسانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه برتر در یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان هستند، درخواست تحصیل در کانادا می‌تواند گزینه‌ای جذاب باشد. با اول پرداخت همراه شوید تا بهترین شهر های کانادا برای تحصیل را به شما عزیزان معرفی کنیم.

شهر های کانادا برای تحصیل کدامند؟

کانادا در بین کشورهای دنیا، دارای شهرهایی است که برای تحصیل بسیار مناسبند و سالانه عده بسیاری به این دانشگاه‌ها درخواست می‌دهند. در این جا بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل را به شما معرفی خواهیم کرد:

مونترئال (Montréal)

1 بهترین شهر های کانادا برای تحصیل در سال 2021

مونترال مدتی است که شهر برتر کانادا بوده است و در رتبه بندی جهانی از هشتم در سال ۲۰۱۵ به هفتم در لیست (QS بهترین شهرهای دانشجویی ۲۰۱۶) منتقل شده است. هنگامی که یک شهر به طور مداوم و با روندی ثابت به صدر جدول بهترین شهرها می‌رسد (برخلاف شهرهایی که یک سال باعث تعجب می‌‌شوند و بالا می‌آیند و سال بعدش از لیست کاملاً ناپدید می‌شوند)، به یک چیز اطمینان پیدا کنید: ثبات واستوار بودن، این شهر را نگه می‌دارد و آن را قادر خواهد ساخت با هر طوفان، چه یک رکود اقتصادی غیر منتظره و چه چیز دیگری، استوار و در صدر باقی بماند. در کنار بسیاری از مواردی که Montréal را در صدر قرار می‌دهد، تعدادی از دانشگاه‌های بالا رتبه، مثل دانشگاه مک گیل (رتبه ۲۴ در جهان) از مزایای تحصیل در این کشور هستند.

 

از ویژگی‌های بی‌نظیر این شهر دانشجویی برتر، سیستم حمل و نقل عمومی شگفت انگیز آن است که با استفاده از سیستم اتوبوس کارآمد خود، در بیش از ۲۰۰ مسیر اتوبوس و قطار زیرزمینی فعالیت می‌کند. علاوه بر این، جهت راحتی و مقرون به صرفه بودن برای مسافران، سیستم ترانزیت کاملاً یکپارچه وجود دارد که به شما امکان می‌دهد از هر شکلی از سیستم ترانزیتی که می‌خواهید با یک بلیط واحد استفاده کنید.

بهترین شهر های کانادا برای تحصیل | تورنتو (Toronto)

2 بهترین شهر های کانادا برای تحصیل در سال 2021

تورنتو به همراه مونترئال، در علاوه بر بودن بین بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل، در لیست بهترین شهرهای دانشجویی جهان نیز می‌باشد، و دهان بسیاری را از تعجب گشوده است. برای شروع، توسط مجله Metropolis به عنوان دوست داشتنی‌ترین شهر جهان شناخته شد. سپس در گزارشی دیگر، شرکت مشاوره PwC آن را در رده چهارم در لیست بهترین شهرها برای زندگی و کار در سال ۲۰۱۴ قرار داد. همچنین، وقتی صحبت از “پایتخت فرهنگی” کانادا شود، تقریباً حرف اول را می‌زند. شباهت دیگری که تورنتو با مونترئال دارد این است که، تورنتو در رتبه سیزدهم جهان قرار دارد، و دارای سه دانشگاه با رتبه QS است که دانشگاه Toronto بالاترین مقام را با رتبه ۳۴ در اختیار دارد.

حضور فعال تورنتو در بخش‌های تجاری، راه‌های بسیاری را برای دانشجویان بین المللی باز می‌کند، مانند فرصت‌های شغلی.

ونکوور (Vancouver)

3 بهترین شهر های کانادا برای تحصیل در سال 2021

اگرچه ممکن است در ونکوور به اندازه دو شهر ذکر شده از این خبرها نباشد، اما موارد زیادی توضیح می‌دهد که چرا به عنوان یکی از بهترین شهرهای دانشجویی شناخته می‌شود. در آخرین رده بندی، قرار است در رتبه ۱۳ با تورنتو قرار بگیرد. اگر به دنبال تحصیل در کانادا هستید، این شهر با زمینه فعالیت‌های ترامپولین (پرش‌های از ارتفاع)، کوهنوردی در کوه‌های معروفی همچون سیمور و سایپرس، شما را طلسم می‌کند. این کوه‌ها فقط به گشت و گذار محدود نمی‌شوند، چرا که تعدادی از فعالیت‌های پرماجرا مانند اسکی، گردشگران از سراسر جهان را به خود جلب می‌کند. علاوه بر این، اگر شما یک فرد طرفدار تفریخ خارج از خانه هستید، تعدادی از فعالیت‌های سرگرم کننده وجود دارد که می‌توانید در آن شرکت کنید، درست در وسط شهر.

زندگی فرهنگی این شهر نیز کم اعجاب انگیز نیست، زیرا تئاتر و موسیقی در هر مسیری وجود دارد. در واقع، این شهر هنرمند وجودتان را درون شما زنده می‌کند.

این شهر دارای دو دانشگاه با رتبه QS است که دانشگاه بریتیش کلمبیا بالاترین رتبه را با رتبه ۵۰ کسب می‌کند. هر دو دانشگاه در محیط‌های طبیعی و زیبایی قرار گرفته اند که لذت تحصیل در اینجا را دو چندان می‌کند.

بهترین شهر های کانادا برای تحصیل | اتاوا (Ottawa)

4 بهترین شهر های کانادا برای تحصیل در سال 2021

شهر بعدی در لیست بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل، پایتخت این کشور، اتاوا است، که در رتبه ۴۹ قرار دارد. این شهر با زبان انگلیسی و فرانسوی به عنوان دو زبان اصلی، یک پاراگراف از تنوع و دارای جمعیتی بسیار کیهانی است. موزه‌های مهم فرهنگی و تاریخی مهم این شهر، موزه تاریخ کانادا و ساختمان حیرت انگیز پارلمان نئو گوتیک است.

اگر شما یک دانش آموز هستید، نگران نباشید، زیرا این دانشگاه توسط دو دانشگاه در رده ۵۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد که دانشگاه Ottawa بالاترین مقام را در ۲۸۴ام دارد. این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی، که برای تأمین هزینه تحصیل خود باید وام بگیرند و به بورس‌های تحصیلی نیاز دارند، احساس امنیت به ارمغان می‌آورد.

کبک (Quebec)

5 بهترین شهر های کانادا برای تحصیل در سال 2021

زیباترین شهر در لیست بهترین شهرهای دانشجویی جهان، شهر تاریخی کبک با رتبه ۵۵ و مکان عالی برای زندگی و تحصیل در کانادا است. برجسته‌ترین وجه در مورد این شهر باید Cha au teau Frontenac باشکوه باشد، که به نظر می‌رسد تنها سازه Rampart (دیوار دفاعی قلعه) شهری قدیمی حفظ شده در کل آمریکای شمالی است و یک میراث جهانی است. حدود ۳۷ مکان تاریخی با اهمیت ملی در این منطقه وجود دارد. جنبه فرهنگی این شهر از آنجا شروع می‌شود که از مکان‌های موسیقی رنگارنگ زنده گرفته تا کارناوالهای زمستانی، همه را در خود جای داده است.

این شهر همچنین دارای سه دانشگاه دارای رتبه QS می‌باشد و تمام رشته‌های برتر مورد نظر برای تحصیل در کانادا را ارائه می‌دهند. بنابراین، از نظر دانشگاهی نیز نگرانی چندانی برای شما وجود ندارد.

حال که با بهترین شهر های کانادا برای تحصیل در سال 2021 آشنا شدید می‌توانید از خدمات ثبت نام آزمون‌های بین المللی و تعیین وقت سفارت برای امور مهاجرتی سایت اول پرداخت استفاده کنید.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید