برای اینکه بتوان یک برند یا محصول را در دنیای دیجیتال به همه شناساند، روشهای مختلفی وجود دارد. در این مقاله به معرفی مهمترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال می‌پردازیم.

مهمترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال کدامند؟

۱) بازاریابی ایمیلی

ابزارهای بازاریابی دیجیتال

با وجود ابزارهای پیشرفته و جدیدتر برای بازاریابی، دسترسی به مخاطبان ایمیلی بسیار راحت شده است، ابزارهای متنوعی مانند میل چیمپ (MailChimp) به شرکت‌ها کمک می‌کند که به صورت هدفمند بازاریابی خود را انجام دهند.

با ایجاد یک لیست هدفمند از مخاطبان مانند کسانی که در خبرنامه‌های شما عضو می‌شوند، یا افرادی که در سایت شما اکانت می‌سازند می‌توان لیستی برای بازریابی ایمیلی ایجاد کرد. به خصوص در زمان‌هایی که خدمات تخفیف یا خدمات ویژه را به مشتریان بخواهید معرفی کنید.

در بازاریابی ایمیلی باید لحن پیام خود را متناسب با مخاطبان خود در نظر بگیرید و از قدرت رسانه‌ها مانند تصویر یا ویدیو هم غافل نشوید. زمان بندی ارسال ایمیل بر اساس موقعیت کاری یا تایم کشور بسیار اهمیت دارد که باید به آن دقت کنید.

۲) تبلیغات آنلاین

ابزارهای بازاریابی دیجیتال آنلاین

تبلیغات آنلاین یکی از موثرترین روش‌ها برای معرفی وب سایت و محصولات به مخاطبان ایجاد برند محسوب می‌شود. تبلیغات در موتور جستو جوی گوگل مانند Google Adwords (گوگل ادوردز) برای معرفی وب سایت در صفحه اول جست و جو بسیار کاربردی است.

همچنین قرار دادن بیلبورد تبلیغاتی در سایت‌هایی با رنگ Alexa عالی که بازدیدکننده‌های زیادی دارد هم بسیار کاربردی می‌باشد.

برخی اپلیکیشن‌های رایگان درآمد خود را از تبلیغات به دست می‌آورند، در نتیجه تبلیغ در این اپ‌ها هم اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

۳) شبکه های اجتماعی

ابزارهای بازاریابی دیجیتال اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی بسیار تاثیرگذار است و تبلیغات در چنین شبکه‌هایی مانند اینستاگرام، فیس بوک، یوتیوب می‌تواند در فروش محصولات یا بازدید سایت شما اثر بگذارد.

برای تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، هر پیام را باید متناسب با پلتفرم و پیجی که روی آن انتشار می‌کنید تنظیم نمایید. پیام‌های اینستاگرام به صورت تصویر و ویدیو محور هستند و طوری طراحی می‌شوند که مخاطبان بیشتری را درگیر تعامل با خود کنند.

معمولا  در نهایت تبلیغاتی موثر واقع می‌شوند که بتواند کاربر با آن تعامل داشته باشد، مثلا تعداد لایک‌های آن تبلیغ یا میزان کامنت گذاری موثر است.

۴) اینفلوئنسرها

ابزارهای بازاریابی دیجیتال لیست

اینفلوئنسرها مانند وبلاگ نویسان یا فعالان شبکه های اجتماعی که تحت عنوان influencer شناخته می‌شوند، می‌توانند کمک بسیار زیادی برای شما جهت معروف شدن و برندسازی داشته باشند. این افراد که معمولا چهره‌های شناخته شده هستند و یا شخصیت تاثیرگذاری دارند و افراد زیادی در شبکه‌های مجازی آنها را دنبال می‌کنند به طور غیر مستقیم هم بر مخاطبان خود اثر می‌گذارند.

در این زمینه توجه داشته باشید باید فرد یا افرادی را برای این کار انتخاب می‌کنید که موضوع فعالیت آنها با کسب و کار شما هماهنگ باشد و دنبال کننده‌های آن ها، مخاطبان تبلیغ شما باشند.

شرکت‌هایی همچون Hashtagpaid و Mediakix به عنوان یک مشاور حرفه‌ای و واسط برای ارتباط بین شرکت‌ها و اینفلوئنسرها عمل می‌کنند که جلو خطای تبلیغاتی را می‌گیرد.

پرداخت هزینه ابزارهای بازاریابی دیجیتال

با توجه به اینکه بسیاری از ابزارهای بازاریابی دیجیتال نیاز به پرداخت هزینه ارزی و دلاری دارند، شما می‌توانید برای پرداخت ارزی با مسترکارت از خدمات مجموعه اول پرداخت بهره ببرید.

خدمات پراخت ارزی با مسترکارت و ویزا کارت

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید