به دلیل وضعیت شیوع ویروس کرونا در سال گذشته، شرکت‌های برگزار کننده آزمون‌های بین‌المللی تصمیم گرفتند که شرایطی را فراهم سازند که متقاضیان در خانه آزمون دهند. به عنوان مثال برای آیلتس، آزمون IELTS Indicator و برای آزمون تافل هم آزمون تافل در خانه با کمک سایت ProctorU راه‌اندازی شد که متاسفانه در کشور ایران این آزمونها برگزار نمی‌شود. با این حال ثبت نام آزمون دولینگو 2022 آغاز شد که برای ایرانی‌ها امکان‌پذیر است و تاکنون هم دانشگاه‌های زیادی این آزمون زبان را معتبر شمرده‌اند.

آزمون آنلاین زبان انگلیسی دولینگو ( Duolingo ) چیست؟

ثبت نام آزمون دولینگو 2021 Duolingo چیست

پست های مرتبط
معرفی 6 تا از بهترین سایت ها برای ماینینگ NFT | مینت کردن NFT
ماینینگ NFT

NFT چیست؟ NFT توکن های غیر قابل معاوضه هستند. آن ها به عنوان یک گواهی مالکیت دیجیتالی غیر تکراری برای بیشتر بخوانید

بهترین اپلیکشن برای یادگیری زبان آنلاین
اپلیکشن برای یادگیری زبان

علاقه به یادگیری زبان کره ای دارید؟ اگر شما در کره زندگی نمی کنید دلیل نمی شود که هرگز نیازی بیشتر بخوانید

آزمون دولینگو (Duolingo) یک آزمون بین‌المللی برای ارزیابی زبان دانشجویان می‌باشد که به صورت آنلاین برگزار می‌شود؛ در نتیجه نیازی به حضور فیزیکی در مراکز آزمون یا سفر به یک کشور دیگر جهت شرکت در آن نخواهد بود. آزمون دولینگو با تافل و آیلتس تفاوت‌هایی دارد که می‌توانید مقاله «بررسی دقیق تفاوت دولینگو با تافل و آیلتس» را مطالعه کنید.

آزمون زبان انگلیسی Duolingo، آزمون مبتنی بر کامپیوتر و انطباقی است که سطح زبان انگلیسی افرادی که زبان انگلیسی زبان مادری شان نیست را می‌سنجد که یعنی آزمون پرسش به پرسش جلو می‌رود. در یک آزمون انطباقی هر پرسش بر اساس عملکرد داوطلب در پرسش قبلی در برابر وی ظاهر می‌شود. برای نمونه اگر به پرسش‌ها پاسخ درست بدهید، پرسش‌ها یکی پس از دیگری دشوارتر می‌شود. مادام که به پرسش‌ها پاسخ درست بدهید سطح دشواری پرسش‌ها هم افزایش خواهد یافت. اما از سوی دیگر اگر به پرسشی پاسخ غلط بدهید سطح دشواری کاهش می‌یابد تا شما مجددا توانایی ارائه پاسخ درست به پرسش‌ها را بیابید و باز به سختی می‌رود.

دولینگو یک مصاحبه ویدئویی و نمونه رایتینگ هم از شما به دانشگاه یا موسسه مورد نظرتان ارائه می‌دهد که توسط دولینگو همراه با نتایج و نمرات آزمون به موسسه مورد نظر شما ارسال می‌گردد.

ثبت نام آزمون دولینگو 2022 و نحوه برگزاری آن

ثبت نام آزمون دولینگو 2021 (Duolingo)

برای ثبت نام آزمون دولینگو 2022 با داشتن اسکن پاسپورت منقضی نشده، شما می‌‌توانید وارد سایت آزمون شوید (اینجا را کلیک کنید) و ثبت نام کنید. هزینه ثبت نام ۴۹ دلار است که در مقایسه با هزینه بالای ۲۵۰ دلاری تافل و آیلتس بسیار مناسب می‌باشد. (برای ثبت نام می‌توانید از خدمات پرداخت هزینه آزمون‌های  بین‌المللی استفاده کنید).

از آنجا که این آزمون را در منزل انجام می‌شود و Duolingo باید از عدم تقلب شما در این آزمون مطمئن باشد، قوانین زیادی هم وضع کرده است که شما باید در اتاقی پرنور تنها باشید؛ گوش‌هایتان کاملا مشخص باشد (در صورت حجاب هم باید گوش‌ها بیرون باشد)، حق استفاده از کاغذ دارای نوشته نیستید؛ در زمان آزمون باید بر صفحه مانیتور متمرکز باشید و اجازه چرخاندن صورت ویا حرکت مداوم چشم‌ها در خارج از محدوده مانیتور نیستید. باید از مرورگرهای استاندارد کروم یا اوپرا استفاده کنید و در زمان آزمون اجازه خروج از مرورگر را ندارید. در صورتی که احساس شود خطایی مرتکب شده‌اید آزمون شما بدون برگشت مبلغ لغو می‌شود و اگر احساس شد تقلب کرده‌اید که برای همیشه از شرکت در آزمون منع می‌شوید.

بخش‌های آزمون و نوع سوالات

نمره ثبت نام آزمون دولینگو 2021

این آزمون سه بخش دارد که به طور کل آزمون ۶۵ دقیقه از شما وقت می‌گیرد:

۱) بخش اول Quick Setup مدت ۱۰ دقیقه: در اینجا راهنمایی‌هایی در مورد مقررات و شرایط آزمون توسط Duolingo ارائه و معرفی می‌شود و نمره‌ای ندارد.

۲) بخش دوم Adaptive Questions مدت ۴۵ دقیقه: در این آزمون با هم مهارت‌های Writing، Speaking، Reading و Listening شما سنجیده می‌شود و به شما نمره داده خواهد شد. همانطور که گفته شد میزان سختی و آسانی سوالات به عملکرد شما در پاسخ به سوالات قبلی بستگی دارد. دو سوال آخر به صورت یک پاسخ تشریحی طولانی (بین ۵۰ تا ۱۰۰ کلمه) و یک پاسخ شفاهی (۳۰ تا ۹۰ ثانیه) می‌شوند.

ظاهر شدن پرسش‌ها در هر یک از این مهارت‌ها، به غیر از دو پرسش آخر نظم و ترتیب خاصی ندارد و کاملا تصادفی است.

۳) بخش سوم Video Interview & Writing Sample مدت ۱۰ دقیقه: در اینجا از شما خواسته می‌شود که به چند سوال که پاسخی قطعی ندارد یا موضوعی بحث برانگیز پاسخ دهید. این بخش نمره‌ای ندارد اما پاسخ‌های شما به دانشگاه‌ها و اساتید مربوطه‌ی که نمرات شما را دریافت می‌کنند ارسال خواهد شد.

در مرحله اول دو موضوع به شما پیشنهاد داده می‌شود و شما باید یکی از موضوعات را انتخاب کرده و به صورت شفاهی حدود ۲ الی ۳ دقیقه درباره آن صحبت کنید.

در مرحله دوم هم دو موضوع به شما پیشنهاد می‌شود که پس از انتخاب یکی از آنها، در مدت ۳ الی ۵ دقیقه درباره آن یک متن بنویسید.

نمره دهی و مدرک آزمون دولینگو ( Duolingo )

مدرک ثبت نام آزمون دولینگو 2021

در این آزمون از ۱۰ تا ۱۶۰ به شرکت کننده نمره داده می‌شود. نمرات در ۵ سطح، دانش و مهارت شرکت کننده را تعیین می‌کند. برای دیدن سطح‌های نمره‌ها می‌توانید وارد بخش نمره آزمون دولینگو شوید.

برای معادل سازی نمره آیلتس (IELTS) و تافل (TOEFL) از جدول زیر استفاده نمایید:

Duolingo IELTS     Duolingo TOEFL
10 1.5 75 44-49
15 2 80 50-55
20-25 2.5 85 56-61
30-40 3 90 62-67
45-50 3.5 95 68-73
55-60 4 100 74-79
65-70 4.5 105 80-85
75-80 5 110 86-91
85-90 5.5 115 92-96
95-100 6 120 97-102
105-110 6.5 125 103-107
115-120 7 130 108-112
125-130 7.5 135 118-115
135-140 8 140 116-118
145-150 8.5 145 119
155-160 9 150-160 120

شما می‌توانید در یک بازه ۳۰ روزه، چند بار در آزمون شرکت کنید به طوری که حداکثر دو نتیجه تایید شده (Certified) داشته باشید. لازم به ذکر است که اگر نتیجه تست شما تایید شده نباشد، مشمول این قانون قرار نمی‌شوید و می‌توانید باز هم در تست دولینگو شرکت کنید. مدرک آزمون Duolingo به مدت دو سال معتبر است.

در صورتی که قصد ثبت نام آزمون دولینگو 2022 و شرکت در آن را دارید، برای پرداخت هزینه ارزی ثبت نام، می‌توانید از خدمات ثبت نام آزمون‌های بین المللی مجموعه اول پرداخت استفاده نمایید. علاوه بر این، پرداخت اپلیکشن فی و پرداخت تعیین وقت سفارت از دیگر خدمات اول پرداخت است. پرداخت این آزمون به راحتی با پی پال امکان پذیر است.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دولینگو 2022 با پی پال

امتیاز 5/5 - از 5 رای

2 نظرات

 1. سلام . خیلی ممنونم از راهنمایی شما. در بالا اعلام فرمودید که نرم افزار خاصی برای آزمون هست و تمامی مرورگرها از طرف این نرم افزار بسته می شوند و دیکشنری ها هم همینطور. لطفا نام اون نرم افزار را اعلام می فرمایید که بتوانیم نصب کنیم و آزمون را بدهیم؟ چون تو سایت دولینگو که میریم فقط از طریق مرورگر اجازه امتحان را میده و نرم افزار خاصی را معرفی نکرده. ممنونم از پاسخ و راهنمایی شما عزیزان.
  با احترام:هاشمی

  • با سلام
   سپاسگزارم از توجه شما، با توجه به جدید بودن این آزمون، سیاست‌های آزمون در حال تغییراتی است. بررسی که الان انجام دادیم، طبق حرف شما آزمون فقط به مرورگر برای امنیت آزمون اکتفا کرده است.
   می‌توانید در لینک زیر مشاهده کنید:
   https://englishtest.duolingo.com/security

   تغییرات و اصلاحات در متن مقاله هم اعمال شد.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید