آیا می‌خواهید اولین کسب و کار آنلاین خود را شروع می‌کنید؟ توصیه می‌کنیم از تجربه های فروش آنلاین کارافرینان موفق دیگر استفاده کنید و از آن‌ها یاد بگیرید چگونه آن را انجام دادند.

اولین فروش لحظه‌ای است که هر کارآفرین به یاد می‌آورد، چه در حال راه اندازی یک کسب و کار آنلاین هستید، چه یک شرکت سنتی، یا یک فروشگاه تجارت الکترونیک راه اندازی می‌کنید. به عنوان یک سازنده وقتی شخصی به کار شما اعتماد کند و قدر آن را بداند و به شما هزینه‌اش را پرداخت می‌کند، احساس شگفت انگیزی است. اما هنگام تبدیل ایده تجاری به سود، چالش‌های زیادی وجود دارد.

تجربه های فروش آنلاین توسط 16 کارآفرین موفق

در این مقاله ۱۶ سازنده موفق Podia توصیه‌های خود را در مورد اولین فروش به اشتراک می‌گذارند. در حالی که تجربه و نقشه راه هر کارآفرین متفاوت است، این سازندگان قبلا در جایی که شما الان هستید بوده‌اند و می‌خواهند تخصص و تجربیات خود را از ایجاد یک استراتژی بازاریابی تا پذیرش شکست ارائه دهند.

ما توصیه‌های آن‌ها را در قالب شش نکته ساده و قابل درک جمع آوری کرده‌ایم، بنابراین چه در تلاش برای فروش اولین محصول خود هستید و چه سازنده با تجربه‌ای باشید که به دنبال افزایش انگیزه است، کارآفرینانی بوده‌اند که همه‌ی اینکارها را انجام داده‌اند پس در ادامه با توصیه‌های این افراد با ما همراه باشید.

۱. مشتریان خود را بشناسید

Kendra Adachi, The Lazy Genius Collective:

“فروش وقتی راحت‌تر می‌شود که بدانید دقیقاً به چه شخصی می‌فروشید. هنگامی که کتاب الکترونیکی خود را با عنوان Swap نوشتم، وسوسه شدم که نیازهای مرتب کردن هر شخصی را که دارای کمد است را برآورده کنم اما کتابی با موضاعات خیلی گسترده و متنوع دیگر مشتری خاص خود را نخواهد داشت.

برای انجام اولین فروش خود، باید بدانید مخاطبان شما چه می‌خواهند. و برای اینکه بدانید مخاطبان شما می‌خواهند، باید آنها را بشناسید. ۷۶٪ از مشتریان انتظار دارند شرکت‌ها نیازها و انتظارات آن‌ها را درک کنند، اما بیش از نیمی از آن‌ها اعتقاد دارند که شرکت‌ها منافع مشتریان را در نظر نمی‌گیرند.

1 تجربه های فروش آنلاین توسط 16 کارآفرین موفق

با توجه این که کسب و کارهای زیادی دچار شکست شدند، نشان دادن درک و توجه به مشتریان باعث می‌شود از رقابت جدا شوید. اینجاست که تحقیقات مشتری باید انجام شود.

تحقیقات مشتری شامل جمع آوری اطلاعات در مورد بازار هدف شماست، بنابراین برای مشتریان تجربه‌ای ایجاد کنید که احساس کنند ارزشمند هستند.

یکی از روش‌های تحقیقات مشتری استفاده از نظرات مشتریان است. از یک موتور جستجو یا آمازون برای یافتن نظرات مخاطبان درباره محصولات دیگر را بخوانید. این نظرات درباره محصولات، یک دیدگاه کیفی در مورد خواسته‌ها و انتظارات مشتریان را ارائه می‌دهد.

تصور کنید می‌خواهید یک دوره آنلاین ترانه سرایی را برای افراد مبتدی به فروش برسانید. می‌توانید عبارت “ترانه سرایی برای مبتدیان” را در آمازون جستجو کنید، سپس نظرات مردم را درباره کتاب‌هایی مانند “هنر ترانه سرایی” را بخوانید:

2 تجربه های فروش آنلاین توسط 16 کارآفرین موفق

از این نظرات می‌توانید متوجه شوید که ترانه سرایان به نکات آموزنده و کاربردی برای ترانه سرایی با تمرکز بر متن و موسیقی اهمیت زیادی می‌دهند. می‌توانید از این دیدگاه ها هنگام ساخت و بازاریابی دوره خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که خدمات یا محصولی که ارائه می‌دهید پاسخگوی نیاز مخاطبان شما است.

اگر می‌خواهید مستقیماً از مخاطبان خود سوال کنید و آن‌ها بشناسید، نظرسنجی‌ها یکی دیگر از ابزارهای عالی تحقیق در مورد مشتری هستند.

 • نظرسنجی‌ها به مخاطبان شما نشان می‌دهد که به بازخورد آن‌ها اهمیت می‌دهید.
 • پست های مرتبط
  کسب درآمد اینترنتی را با بهترین 10 روش ممکن شروع کنید
  کسب و کار آنلاین

  کسب درآمد اینترنتی بهترین و پر درآمد ترین روش های عصر دیجیتال است.اول پرداخت برای شما ده کسب و کار بیشتر بخوانید

  آمازون بزرگترین فروشگاه آنلاین دنیا را چقدر میشناسید
  آمازون

  آمازون را جفری پرستون بیزوس (55 ساله) بنیان گذاری کرد است. جف بیزوس سال 1994 در شهر سیاتل در یک بیشتر بخوانید

 • نظرسنجی‌ها دیدگاه‌های مخاطبان را مستقیما ارائه می‌دهند که هیچ روش دیگری از تحقیقات نمی‌تواند این کار را انجام دهد.
 • نظرسنجی‌ها به شما کمک می‌کند تا نیاز بازار به محصول خود را بسنجید.
 • شرکت‌هایی که در جمع آوری بازخورد مشتری سرمایه گذاری می‌کنند، شاهد نرخ بالاتری در حفظ مشتری را هستند.

3 تجربه های فروش آنلاین توسط 16 کارآفرین موفق

گردآوری بازخورد به طور مستقیم از مشتریان بالقوه می‌تواند به شما کمک کند تا از اولین و مهمترین دلیل شکست استارتاپ‌ها جلوگیری کنید: محصولات یا خدمات آن‌ها چیز جدید و ارزشمندی به بازار اضافه نمی‌کنند.

وانمود کردن اینکه بدانیم مخاطبان ما چه می‌خواهند آسان است. این همان اتفاقی بود که برای جان دی ساندرز افتاد که اولین دوره خود را راه اندازی کرد. وی به عنوان یک کارآفرین تازه وارد و سازنده دوره، آنچه را که مشتریانش می‌خواهند صرفا فرض کرد.

جان گفت: “من فقط با حس درونی خود احساس کردم که دنیا به این دوره نیاز دارد و این اولین اشتباه بود. آنچه که باید قبلا انجام می‌دادم و اکنون در حال انجام آن هستم انجام فعالیت‌های قبل از فروش محصول (pre-sale) است که مخاطب را قبل از توسعه محصول در جریان ایده خود قرار دهم.”

اکنون جان با مخاطبان خود گفتگو می‌کند تا اعتبار ایده‌های محصولات خود را بسنجد و قبل از ایجاد یک محصول جدید بازخورد دریافت کند.

از پرسش از مشتریان خود درباره اینکه چه می‌خواهند نترسید. تیفانی ویلیامز بنیانگذار Rich Girl Collective، با پرسش مستقیم از مشتریان و شنیدن نظرات آن‌ها، یاد گرفت که مخاطبانش می‌خواهند چه محصولات و محتوایی را از او ببینند.

تیفانی متوجه شد که مردم می‌خواهند درمورد اقداماتی که انجام داد تا شغل جانبی خود را به یک حرفه آنلاین تمام وقت تبدیل کند، یاد بگیرند.

تیفانی گفت: “مردم واقعاً می‌خواهند یاد بگیرند و بدانند که چگونه می‌توان یک شغل پاره وقت با درآمد اضافی برای خود راه اندازی کنند و در صورتی که کار خود را ترک کنند چگونه می‌توان این شغل پاره وقت را به یک شغل تمام وقت تبدیل کرد”

وی توضیح می‌دهد: “من فقط از مخاطبانم می‌پرسم که چه می خواهند، چه چیزی می‌خواهند یاد بگیرند و اگر با کاری که من انجام داده‌ام و در آن موفق بوده‌ام مطابقت داشت آن را به مخاطبانم می‌آموزم.”

یک نکته دیگر قبل از اینکه به موضوع بعدی بپردازیم این است که شناخت مشتریان نباید پس از اولین خریدشان متوقف شود.

Robin Harford, Eat Weeds:

“با مخاطبان خود همدل باشید و مثل یک دوست با آن‌ها صحبت کنید. همیشه و همیشه به سوالات مخاطبان خود پاسخ دهید. زیرا این کار نشان می‌دهد که شما به مخاطبان خود اهمیت می‌دهید.”

به عبارت دیگر به مشتریان خود نشان دهید که حتی بعد از خرید محصول شما و پرداخت پول نیز برای آن‌ها ارزش قائل هستید.

این کار تفاوت زیادی در حاشیه سود آوری شما ایجاد می‌کند:

 • ۵۲٪ از مشتریان تلاش میکنند که از برندهایی که به آن‌ها وفادار هستند خرید خود را انجام دهند.
 • احتمال بازگشت و خرید دوباره مشتریان تکراری ۹ برابر بیش‌تر از یک مشتری جدید است.
 • دستیابی به مشتری جدید می‌تواند هفت برابر بیشتر از حفظ مشتری موجود هزینه بر باشد.

4 تجربه های فروش آنلاین توسط 16 کارآفرین موفق

اگر رفتار خوبی با مشتریان داشته باشید، اولین مشتری‌های شما می‌توانند به وفادارترین طرفداران شما تبدیل شوند و مهمتر از همه به دیگران دلیل اینکه از شما خرید می‌کنند را بگویند. البته بازاریابی دهان به دهان (WOM) تنها ابزاری نیست که برای انجام اولین فروش خود به آن نیاز دارید. شما همچنین باید از روش‌های دیگر بازاریابی نیز استفاده کنید.

۲. تجربه های فروش آنلاین | از بازاریابی خود نهایت استفاده را ببرید

اگر در شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب دنبال کنندگان زیادی دارید بسیار عالی است. اما بستری که من برای بازاریابی روی آن تمرکز می‌کنم ایمیل است.

Sef Chang, House of Royalties :

“من فکر می‌کنم کانال های بازاریابی از جمله ایمیل ارزش زیادی دارند زیرا با آن مخاطبان یک قدم به من نزدیک‌تر هستند و می‌تواند به من بگویند که به محصولاتی که من می‌خواهم ارائه دهم علاقه مند هستند یا خیر.”

به طور متوسط صاحب کسب و کارهای کوچک مسئولیت نقش‌هایی را بر عهده دارد و هنگامی که برای اولین بار کار خود را شروع می‌کنید، قطعاً “بازاریاب” یکی از این نقش‌ها است.

از تبلیغات در گوگل ادوردز (Google Ads) تا بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، روش‌های مختلف و زیادی برای بازاریابی کسب و کار شما وجود دارد. اما برای Sef و تقریباً برای هر سازنده‌ای که با آن صحبت کرده‌ایم، بازاریابی از طریق ایمیل یکی از موثرترین راه‌ها برای جلب مخاطب و فروش محصولات بیش‌تر است. همچنین با توجه به آمارهای بدست آمده بازاریابی از طریق ایمیل نرخ بازگشت سرمایه (ROI) ۴۲ دلار به ازای هر ۱ دلار هزینه شده را دارد.

5 تجربه های فروش آنلاین توسط 16 کارآفرین موفق

با استفاده‌های ابزارهای Podia می‌توانید ROI بیش‌تری بدست آورید. با Podia شما علاوه بر ابزار تبلیغات ایمیل یک کانال فروش کامل که شامل یک وب سایت، میزبانی محصول، ابزار بازاریابی و موارد دیگر است را دریافت خواهید کرد. ( با یک دوره آزمایشی ۱۴ روزه به طور رایگان آن را امتحان کنید.)

برای بهره مندی از مزایای بازاریابی ایمیلی، باید یک لیست ایمیل ایجاد کنید. ساخت یک لیست ایمیل ممکن است سخت به نظر برسد اما یکی از بهترین راه‌ها برای ساخت سریع لیست ایمیل، استفاده از آهن ربا هدایتی یا lead magnet است.

در این روش که مشترکان در ازای دادن اطلاعات تماس خود محصولی را به صورت رایگان که در اغلب موارد به صورت دانلود یک محصول دیجیتالی است دریافت می‌کنند. lead magnet راهی عالی برای دریافت ایمیل مشترکان است، اما lead magnet که ایجاد می‌کنید باید ارزش آن را داشته باشد تا در ازای آن آدرس‌های ایمیل را دریافت کنید. مردم در ازای دادن اطلاعات تماس خود محتوای کاربردی و با کیفیت بالا می‌خواهند.

به عنوان مثال Sef لیستی رایگان از شرکت‌هایی که مخترعان و محصولات جدید را می پذیرند را به مشترکان ارائه می‌دهد. دادن دسترسی رایگان به محتوا نیز می‌تواند در ایجاد اعتبار شرکت شما در میان مخاطبان کمک کند.

6 تجربه های فروش آنلاین توسط 16 کارآفرین موفق

Sander van Dijk, Regulus:

“من اولین فروش خود را انجام دادم زیرا مردم کارهای من را دنبال می‌کنند و ابزارهای انیمیشن من را دانلود می‌کنند. بنابراین توصیه من این است که قبل از اینکه چیزی برای فروش ارائه دهید، به جامعه ای که در آن هستید کمک و مشاوره رایگان ارائه دهید.”

آهنرباهای هدایتی را به عنوان یک نمونه رایگان از محصول دیجیتال یا محتوای دوره خود در نظر بگیرید. به مخاطبان خود نشان دهید که چه کسی هستید و چه چیزهایی می توانند از شما بیاموزند. برای ایجاد آهنرباهای هدایتی نیازی به صرف زمان و کار زیاد نیست.

7 تجربه های فروش آنلاین توسط 16 کارآفرین موفق

سایر ابزارها و استراتژی‌هایی که میتوانید به مجموعه ابزارهای بازاریابی خود اضافه کنید عبارتند از:

 • رعایت برخی نکات ساده در مورد SEO می‌تواند به وبلاگ نویسان کمک کند محتوایی که تولید کرده‌اند بیش‌تر دیده شود.
 • اگر برای بازاریابی بودجه کافی دارید، میتوانید با اینفلوئنسرها همکاری کنید و یا از تبلیغات پولی شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید که در نهایت دامنه بازاریابی شما را گسترش می‌دهند.
 • با حضور در کانال‌های مورد علاقه شبکه های اجتماعی مخاطبان می‌توانید دنبال کننده‌ی بیش‌تر پیدا کنید و تخصص خود را به نمایش بگذارید.

Min Liu چگونه فروش دوره‌های آنلاین را آغاز کرد؟

Min Liu, The Art of Verbal War:

“پس از تلاش برای فروش دوره ای در Udemy که تقریباً سودی برایم نداشت، تصمیم گرفتم دوره خود را (البته میزبان Podia) به بازار عرضه كنم. مهمترین کاری که کردم این بود که یک کانال YouTube به نام The Art of Verbal War برای جذب مخاطب ساختم و ویدیوهای کوتاهی در مورد موضوع خود (مهارت‌های کلامی) تهیه کردم و آن‌ها را به وب سایت خود پیوند دادم تا ایمیل مشترکان را داشته باشم.

اکنون یک لیست ایمیل قابل توجهی برای راه اندازی دوره‌های خود در هر زمان که بخواهم دارم، اما این لیست بیشتر فقط برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و اهمیت دادن به مخاطبان مورد استفاده قرار می‌گیرد (که بسیار مهم‌تر از فروش به مشترکان است). تا به امروز YouTube کانال اصلی بازاریابی من برای فروش دوره‌هایم بوده است.”

در مجموع استراتژی بازاریابی شما باید برای شما، تجارت و مشتریان شما بهترین عملکرد را ایجاد کند. در ادامه این موضوع را بیش‌تر بررسی خواهیم کرد.

۳. به دنبال کسب تجربه باشید

تجربه های فروش آنلاین اقای Reuven Lerner برگزار کننده‌ی کلاس‌های آموزشی Reuven Lerner’s Python Courses:

انتخاب روش بازاریابی و شروع آن آنلاین دشوار است و هر گروه از مشتریان بالقوه با هم متفاوت هستند. بنابراین شما باید آزمایش و تجربه کنید تا بفهمید کدام روش بازاریابی موثر است (و کدام موثر نیست). من متوجه شدم که پست گذاشتن در وبلاگم و ارسال مجدد آن توسط دیگران و استفاده از ابزارها و ویجت در وبلاگ، راهی عالی برای انجام این کار است.

من طرح‌های تبلیغاتی را در فیس بوک، Quora و Reddit خریداری کردم اما با نتایج بسیار محدودی مواجه شدم. همچنین یک کانال YouTube راه اندازی کرده‌ام و محتوا را در آنجا نیز قرار دادم. هر کاری که انجام می‌دهید آن را بسنجید و سپس اصلاح کنید تا آن را بهبود بخشید.

لازم نیست اولین باری که محصول جدیدی را عرضه می‌کنید همه کارها را به طور عالی انجام دهید. شاید اولین عملکرد شما در قیمت گذاری محصولات دیجیتال ضعیف یا حتی خیلی خوب باشد. یا یک کمپین شبکه اجتماعی اجرا کرده‌اید که هیچ دنبال کننده ای را جذب نکرده باشد. یا شاید در نهایت با عرضه ناموفق محصول مواجه شوید.

اگر با کمال گرایی درگیر هستید این ایده امتحان کردن چیزی بدون اینکه بدانید به نتیجه می‌رسد یا نه می‌تواند ایده‌ای ترسناک باشد. اما امتحان راهکارهای جدید و اجازه دادن به خود برای انجام اشتباهات و درس گرفتن از آن‌ها یک قسمت حیاتی از مسیر کارآفرینی است.

در منحنی استارتاپ که توسط Paul Graham، بنیانگذار Y Combinator ابداع شده است، شکست مرحله استانداردی است که درست قبل از شروع کار و قبل از مرحله رشد و پیشرفت اتفاق می‌افتد.

8 تجربه های فروش آنلاین توسط 16 کارآفرین موفق

Ryan Kulp، بنیانگذار Micro Acquisitions می‌گوید پذیرفتن تجربیاتی که نتیجه نمی‌دهند بخش عمده‌ای از موفقیت در تجارت است. “برای اداره یک تجارت موفق، ابتدا باید بتوانید به راحتی یک تجارت ناموفق را اداره کنید، زیرا بیش‌تر اوقات موفقیت دیر حاصل می‌شود.”

Minessa Konecky مربی کسب و کار نیز با این موضوع موافق است و می‌‌گوید:

“من فکر می‌کنم آنچه واقعاً باید انجام دهیم این است که به شکست‌ها و اشتباهات گذشته به عنوان یک منبع اطلاعاتی توجه کنیم که می‌توانیم از آن‌ها برای رشد هر آنچه که اکنون انجام می‌دهیم استفاده کنیم.”

برای‌رهایی از کمال گرایی سعی کنید آنچه کارول دوک استاد روان شناسی در مورد مفهوم “ذهنیت رشد” مطرح کرده است درک کنید. ذهنیت رشد به شما کمک می‌کند تا با تمرکز بر یادگیری مداوم چالش‌ها بپذیرید، بر آن‌ها غلبه کنید و از آن‌ها درس بگیرید. بنابراین همزمان با رشد کسب و کارتان به خود اجازه دهید چیزهای جدید را امتحان کنید، فقط مطمئن شوید که در این راه خود را مسئول می‌دانید.

۴. تجربه های فروش آنلاین | خود را مسئول بدانید

Alexis Santin:

“به دوستانم گفتم که محصول خود را ظرف ۳۰ روز ارائه می‌دهم. و آن‌ها هر روز برای من ایمیل شمارش روز ارسال می‌کردند. این فشار همکاران برای من بسیار مفید بود!”

چه مانند Alexis از کمک نیروهای خارجی استفاده کنید و چه به تنهایی از پس کار برآیید، مسئولیت پذیری بخشی اساسی در موفقیت یک کارآفرین است. در حقیقت انضباط شخصی یکی از برترین ویژگی‌ها برای اداره یک تجارت کوچک موفق است.

9 تجربه های فروش آنلاین توسط 16 کارآفرین موفق

همانطور که Val Geisler سازنده و کارشناس بازاریابی توصیه می‌کند یکی از راه‌های مسئولیت پذیری پیش فروش محصولات دیجیتالی است.

تجربه های فروش آنلاین اقای Val Geisler مدیر Your Signature Experience:

“قبل از ساخت محصول آن را بفروشید!

در مورد طرح کلی ایده و محصولی که می‌خواهید ارائه دهید فکر کنید، مطالب را طرح ریزی کرده و طرحی از آینده را بسازید، با انجام این اقدامات به احتمال زیاد می‌توانید دوره را قبل از ساخت، به مخاطبان خود پیش فروش کنید.

پیش فروشی باعث ایجاد انگیزه در شما برای ساخت دوره می‌شود. همچنین کمی پول در بانک دارید تا در طی انجام کار از شما پشتیبانی کند.”

هنگامی که محصولات را پیش فروش می‌کنید، می‌توانید قبل از اتمام محصول شروع به جمع آوری پول و ثبت نام کنید. سازندگانی مانند Val و John D Saunders قبل از راه اندازی یک دوره آنلاین از استراتژی پیش فروشی برای ایجاد هیجان استفاده می‌کنند.

John در توئیتر خود نحوه استفاده از پیش فروش را توضیح داده است. او از مخاطبان خود می‌خواهد در صورت علاقه مندی به ثبت نام در دوره آنلاین او صفحه فرود را تکمیل کرده و ۷ دلار بپردازند. کسانی که ۷ دلار را پرداخت می‌کنند، شامل تخفیف ۵۰ تا ۶۰٪ درهنگام آغاز دوره خواهند شد.

10 تجربه های فروش آنلاین توسط 16 کارآفرین موفق

جان با پیش فروشی دوره ی خود توانست تا در اولین عرضه ۱۰ هزار دلار در Podia درآمد کسب کند و در نهایت از فروش دوره‌های آنلاین ۱۰۰ هزار دلار بدست آورد.

مسئولیت پذیری باعث می‌شود شما به تاریخ عرضه محصول متعهد باشید و باعث از بین بردن عادات خود تخریبی و غلبه بر بهانه‌ها به عنوان یک کارآفرین شود.

Minessa Konecky این اقدامات خودتخریبی را “زندان‌های تجاری” می‌نامد:

“ما در واقع زندان‌های تجاری خودمان را ساختیم و ساختاری را در زندگی خود ایجاد کردیم، جایی که تنها نتیجه ممکن شکست و فرسودگی بود زیرا ما از خود مراقبت نمی‌کنیم.”

شما باید بر سندروم ایمپاستر (impostor syndrome) غلبه کنید و مدیریت زمان را یاد بگیرید. الگوی شخصیتی خود تخریبی ممکن است شما را از موفقیت باز دارد.

کارآفرین و مربی طرز فکر ذهنیت Becky Mollenkamp توضیح می‌دهد:

“حتی اگر متوجه آن نشوید، احتمالاً یکسری باورهای محدود کننده دارید که باعث می‌شود به خودتان آسیب وارد کنید و در محدوده امن خود بمانید. روی خودتان (و خودباوری) سرمایه گذاری کنید و همه چیز تغییر خواهد کرد.”

کارآفرینان موفقی مانندBecky و Minessa قبلا در جایگاه شما بوده‌اند و اکنون دیدگاه‌های خود را به اشتراک می‌گذارند. و منبع اطلاعاتی عالی برای یادگیری کارآفرینان است که در مورد بعدی این موضوع را بررسی می‌کنیم.

۵. از یکدیگر یاد بگیرید

تجربه های فروش آنلاین اقای David Cain مدیر Camp Calm:

“هر کاری که می‌خواهید انجام دهید برای مثال وبلاگ نویسی، تولید محصول، ایجاد یک لیست با الگوبرداری از افرادی که این کار را به خوبی انجام می‌دهند شروع می‌شود. همه کارهایی که شما باید انجام دهید توسط افراد زیادی انجام شده است و شما می‌توانید نحوه انجام این کارها را در وب سایت آن‌ها ببینید.

این حرف ممکن است خیلی بدیهی به نظر برسد، اما از افراد موفق تقلید کنید. بسیاری از ما وقت زیادی را صرف دوباره کاری و از صفر شروع کردن میکنیم و فکر می‌کنیم باید همه کارها را به روشی حماسی و منحصر به فرد انجام دهیم. زیبایی اینترنت این است که نمونه‌های فراوانی از هر چه نیاز دارید را در پیش روی شما قرار می‌دهد.‌”

مهم نیست که چه کاری می‌خواهید انجام دهید، “یادگیری از بهترین‌ها” راهی عالی برای شروع است.

11 تجربه های فروش آنلاین توسط 16 کارآفرین موفق

این موضوع باعث شده است پلتفرم‌هایی مانند MasterClass که مجموعه‌ای از کلاس‌های آنلاین که توسط “بهترین ذهن‌های جهان” از نیل دگراس تایسون تا مارگارت اتوود تدریس می‌شوند را ارائه می‌دهد بسیار محبوب شوند.

هنگام شروع و راه اندازی یک کسب و کار منابع اطلاعاتی و مشاوره‌ای زیادی وجود دارند. اما بهترین توصیه و مشاوره‌ها از تجربه حاصل می‌شود، از تجارب افرادی که در جایگاه شما بوده‌اند، چنین کاری انجام داده‌اند و می‌دانند که شما نیز می‌توانید این کار را انجام دهید استفاده کنید.

افرادی که مسیر کاری شما پشت سر گذاشته‌اند، از جمله راه اندازی یک دوره آنلاین، نوشتن کتاب الکترونیکی یا ارتقای یک استراتژی بازاریابی جدید را پیدا کنید و از تجربیات آنها بیاموزید. گروه‌های زیادی وجود دارد که سازندگان و کارآفرینان جدید می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، از گروه‌های رایگان فیس بوک گرفته تا گروه‌های مستر مایند یا مغز متفکر که به راحتی می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

گروه مغز متفکر (mastermind) مجموعه‌ای از افراد همفکر است که به یکدیگر مشاوره و پشتیبانی می‌دهند، یک هدف مشترک دارند و با هم به حل مشکلات کمک می‌کنند.

Brit Kolo بنیانگذار Marketing Personalities، به ما گفت که پیوستن به یک گروه مغز متفکر یکی از بهترین سرمایه گذاری‌هایی است که وی در تجارت خود انجام داده است.

“رشد تجارت آغاز تغییرات باورنکردنی است… من همچنین به عنوان یک انسان، یک رهبر و یک مدیر عامل رشد کرده‌ام. صاحبان مشاغل دیگر در گروه مغز متفکر تبدیل به دوستانم شده‌اند.”

انجمن‌های دیگر در حیطه کاری شما نیز می‌توانند به عنوان یک سیستم پشتیبانی ضروری و با ارزش عمل کنند.

12 تجربه های فروش آنلاین توسط 16 کارآفرین موفق

صاحب یک کسب و کار جدید شدن می‌تواند منزوی کننده باشد، خصوصاً اگر از راه دور کار می‌کنید. تنهایی و کار از راه دور اغلب دست به دست هم می‌دهند تا شما را منزوی‌تر کند. یک مطالعه در مورد دور کاری در Buffer نشان داد پیوستن به یک انجمن آنلاین مناسب می‌تواند به شما در اثراتی که دورکاری بر ارتباطات و مشارکت و احساس تنهایی می‌گذارد کمک کند. داشتن یک سیستم حمایتی می‌تواند راهی برای تمرین خودمراقبتی برای کارآفرینان نیز باشد. مطالعات نشان داده است که احساس حمایت اجتماعی صرف نظر از میزان اجتماعی بودن شما می‌تواند تفاوت چشمگیری در سلامت روان شما ایجاد کند.

تقریباً برای هر نوع سازنده در هر زمینه‌ای می‌توانید یک انجمن عضویت پیدا کنید. همچنین می‌توانید مانند جاستین جکسون که انجمن MegaMaker  را ایجاد کرد، یک سایت عضویت برای خود بسازید و عضویت را به صورت آنلاین بفروشید. MegaMaker نیز انجمنی برای برای توسعه دهندگان و طراحان ایجاد کرده است.

13 تجربه های فروش آنلاین توسط 16 کارآفرین موفق

این انجمن‌ها افراد با اهداف مشابه را به هم متصل می‌کند، بنابراین آن‌ها می‌توانند با هم مشارکت کنند، مشاوره دهند و از یکدیگر یاد بگیرند، دقیقاً مانند آنچه David Cain توصیه می‌کند.

برای اینکه بیش‌ترین بهره را از این انجمن‌های عضویت ببرید، باید تجربیات و موانع و مشکلاتی که با آن مواجه شده‌اید را برای بقیه افراد بازگو کنید. برای انجام اولین (و دومین و صدمین فروش) خود، باید با مشتریان خود نیز همین کار را انجام دهید.

۶. تجربه های فروش آنلاین | خودتان باشید

تجربه های فروش آنلاین اقای Katie Orr مدیر Bible Study Hub Shop :

“خودتان باشید. مردم می‌توانند هویت ساختگی را تشخیص دهند. بخش و زمینه کاری و استعداد منحصر به فرد خود را در آن پیدا کنید. هیچ کس نمی‌تواند دقیقا مانند شما و به روش شما کاری را انجام دهد.”

این ساده‌ترین نکته اما مهمترین نکته است، به خصوص اگر فکر می‌کنید که متخصص نیستید. مشتریان شما نیازی ندارند و نمی‌خواهند که کامل باشید. آن‌ها اصالت و ارزش می‌خواهند. ۸۶٪ از مصرف کنندگان می‌گویند که اصالت یک عامل اصلی هنگام تصمیم گیری است که چه برندهایی را دوست داشته باشند و از آن‌ها حمایت کنند. و مقدار زیادی از ارزش شما از دیدگاه و تجربیات منحصر به فرد شما ناشی می‌شود.

Minessa Konecky ،Direct to Success:

“از تظاهر به کسی که فکر می‌کنید مشتریان می‌خواهند شما باشید بپرهیزید. ما به دنبال اصالت هستیم و وقتی از کسب وکاری خرید می‌کنیم، فقط یک محصول نمی‌خریم بلکه یک دیدگاه و عقیده نیز می‌خریم. اگر دیدگاه شما نشان ندهد که شما چه کسانی هستید یا بیانگر هویت شما نباشد، هیچ عکس فتوشاپ شده‌ای و پست‌های کاملاً ساختگی نیز هویت شما را نشان نمی‌دهد. این کار به شما آزادی عملی می‌دهد تا خودتان باشید.

Minessa در روزهای ابتدایی خود به عنوان یک کارآفرین درس مهمی آموخت که تحت فشار قرار دادن خود ارزش آسیب به سلامتی‌اش را نداشت. اکنون او از این تجربه برای یاد دادن نحوه ایجاد یک تجارت “بدون دردسر” به سایر کارآفرینان استفاده می‌کند.

Minessa با خود بودن و دوری از تظاهر یک تجارت موفق ایجاد کرد که به دیگران کمک می‌کند. چشم انداز و تجربیات منحصر به فرد شما همان چیزی است که به شما کمک می‌کند با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید، نه یک وب سایت پر زرق و برق یا یک چیز کاملا ساختگی. فقط همانطور که هستید خودتان را نشان دهید و همین کافی است.

کسب و کار موفق خود را توسعه دهید

اگر در کاری مانند کارآفرینی آنلاین و عرضه یک محصول جدید تازه کار هستید، مسیر شما از ایده محصول تا اولین فروش می‌تواند پرفراز و نشیب باشد.

با توجه به توصیه های صادقانه و واقعی این ۱۶ سازنده موفق Podia، در ادامه به طور خلاصه شش نکته برای کمک به شما در پیمودن این جاده پر فراز و نشیب را بیان می‌کنیم:

۱. تا آنجا که می‌توانید مشتریان خود را بشناسید. تحقیقات مشتری را انجام دهید و مستقیم با آن‌ها صحبت کنید. به احتمال زیاد مشتریان نیز خوشحال خواهند شد که نظرات خود را با شما در میان بگذارند.

۲. کانال‌های بازاریابی مناسب خود را پیدا کرده و از آن‌ها استفاده کنید. بازاریابی از طریق ایمیل روشی عالی برای شروع است و به عنوان یک آهن ربا هدایتی به رشد شما کمک خواهد کرد.

۳. تجربه، تکرار و شکست را بپذیرید. در ابتدا به موفقیت دست نمی‌یابید و این بخشی از روند کار است.

۴. از درون و بیرون خود را مسئول بدانید. پیش فروش محصولات شما را در مسیر رشد قرار می‌دهد و جلوگیری از عادت‌های خود تخریبی شما را برای موفقیت آماده می‌کند.

۵. از رهبران و همکاران صنعت مشابه خود یاد بگیرید. انجمن‌هایی را پیدا کنید که علاوه بر اینکه به شما چیز جدیدی یاد می‌دهند، یک سیستم حمایتی را نیز ارائه دهند.

۶. خودتان باشید. مشتریان شما نیز می‌خواهند شما را بشناسند و تجربیات شما ارزش و دیدگاه کار شما را به همراه دارد.

حال که با تجربه های فروش آنلاین توسط کارآفرینان موفق آشنا شدید می‌توانید از خدمات نقد کردن درآمد ارزی سایت اول پرداخت استفاده کنید.

نقد کردن درآمد دلاری

امتیاز دهید

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید