شتاب دهنده استارتاپی

معرفی ۶ شتاب دهنده استارتاپی برتر در آمریکا

زمان مطالعه 3 دقیقه

شتاب دهنده کسب و کار و شتاب دهنده استارتاپی ( Startup Accelerators ) بخش مهمی در شکل گیری هزاران استارتاپ در دنیا دارد. استارتاپ های مهمی از جمله Airbnb ، Twitch ، Stripe ، Dropbox ، Twilio ، Simple ، PlutoTV ، ClassPass و … به خاطر وجود شتاب دهنده‌ها شکل گرفته‌اند. در این مقاله به معرفی بهترین شتاب دهنده‌ های آمریکا می‌پردزایم که بسیاری از آنها هم زمان به عنوان فضای اشتراک کاری ( Coworking Space ) هم فعالیت دارند.

لیست برترین شتاب دهنده استارتاپی آمریکا

شتاب دهنده‌های زیادی در آمریکا وجود دارند. با این حال ۶ شتاب دهنده بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۰ بهترین خروجی‌ها را داشته‌اند.

۱- Y Combinator

شتاب دهنده Y Combinator در سال ۲۰۰۵ در کالیفرنیا با ۶۰ کارمند راه‌اندازی شد. خروجی این شتاب دهنده شرکت‌های استارتاپی موفقی از جمله Airbnb و Stripe بوده است. این شتاب دهند امروزه یک اعتبار جهانی بینظیری کسب کرده است، به نوعی که به راحتی سرمایه‌های عظیمی را از طریق سرمایه گذاران برای استارتاپ‌ها تامین می‌کنند.

شتاب دهنده استارتاپی ایران

 

۲- 500 Startups

شتاب دهنده 500 Startups در سال ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد و به عنوان همسایه Y Combinator در کالیفرنیا واقع شده است. برنامه‌های آموزشی این شتاب‌دهنده برای استارتاپ‌ها و ایجاد خلاقیت، زبانزد دنیا است. استارتاپ Twilio که امروزه ارزشی بالغ بر ۲/۵ میلیارد دلار ارزش دارد خروجی این شتاب دهنده است.

۳- Techstars

این شتاب دهنده در سال ۲۰۰۶ در کلارادو راه‌اندازی شد و در همان سال توانست ۱۵۱ تیم استارتاپی را به عضویت خود درآورد. یکی از بهترین خروجی‌های این استارتاپ ClassPass با ارزش امروزی ۵۵۰ میلیون دلار است. این شتاب دهنده به این معروف هست که جنبه‌های روانی تیم‌های استارتاپی بسیار زیاد مانور می‌دهد چرا که به اعتقاد این شتاب دهنده، استارتاپ‌ها باید توان مقاومت در برابر چالش‌ها را در دراز مدت داشته باشند و به راحتی تسلیم نشوند.

شتاب دهنده استارتاپی آمریکا

 

۴- MassChallenge

شتاب دهنده MassChallenge در سال ۲۰۱۰ در بوستون راه‌اندازی شد. با ۱۷۶ نیرو، بالغ بر ۶۰ هزار شغل را تحت پوشش دارد. این شتاب دهنده که در بسیاری از کشورهای دنیا شعبه دارد، به راحتی سرمایه‌گذاری خطر پذیر را برای شرکت‌ها به انجام می‌رساند.

۵- Plug and Play

شتاب دهنده Plug and Play در سال ۲۰۰۶ در کالیفرنیا را‌ه‌اندازی شد، در حال حاضر ۱۲۵ کارمند دارد و ۴۰۰ استارتاپ معتبر را هم تخت پوشش خود قرار داده است. یکی از بهترین خروجی های این استارتاپ شرکت LendingClub به ارزش امروزی ۲ میلیارد دلار می‌باشد.

۶- Dreamit

شتاب دهنده Dreamit در سال ۲۰۰۸ در پنسیلوانیا راه‌اندازی شد و نزدیک به ۳۰۰ استارتاپ را تحت پوشش خود دارد. یکی از بهترین خروجی های این شتاب دهنده سایت فروش مسابقات ورزشی در آمریکا به نام SeatGeek است که ارزش آن ۲۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

درصورتی که شما نیز قصد راه‌اندازی یک کسب و کار را دارید، پیشنهاد می‌شود از یک شتاب دهنده استارتاپی برای کاهش خطای احتمالی استفاده کنید. لازم به ذکر است که اول پرداخت چه از جهت نقد کردن درامد ارزی و چه از جهت پرداخت ارزی مانند شارژ هاست خارجی، همیشه پشتیبان استارتاپ‌ها بوده است و خواهد بود.

 

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT