معرفی سایت های دورکاری و دریافت درآمد دلاری
5 (100%) 7 votes

هر فردی که به صورت حرفه ای در یک زمینه کاری خاص در حال فعالیت است، آرزو دارد که روزی بتوانند در روز و زمان دلخواه خودشان، کار کرده بدون آنکه درگیر زمان بندی هایی باشند که مدیر مجموعه برایشان تعیین می کند. شاید به همین دلیل است که دنیای دیجیتال به کمک این دسته آمده است تا نیازشان را از طریق سایت های فریلنسری خارجی پاسخ دهد. چرا که با پیدا کردن موقعیت شغلی در این سایت ها نه تنها می توان مطابق با برنامه شخصی خود مشغول به کار شد، بلکه در آمد ارزی داشت. اگر شما هم جزء تازه کارهایی هستید که وارد دنیای فریلنسرها شده اید، در این مقاله همراه ما باشید تا با بهترین سایت های دورکاری خارجی آشنا شوید.

آشنایی با مفهوم سایت های دورکاری

اگر بخواهیم سایت های فریلنسری خارجی را به چیزی تشبیه کنیم، باید آن ها را مشابه با تخته ای پر از عناوین شغلی دانست که توسط یک اپراتور کارجو و کارفرما را به یکدیگر متصل می کند. در حال حاضر سایت های زیادی در این زمینه در حال فعالیت هستند که در برخی موارد جزئی با یکدیگر تفاوت داشته اما به طور کلی شبیه یکدیگر بوده و همگی با هدف اتصال کارجو و کارفرما در حال فعالیت هستند. بنابراین در تمامی این سایت ها، کارفرما آگهی موقعیت شغلی مورد نیازش را نشر می دهد، تا کارجوهای مرتبط آن را مشاهده کرده و در صورت یکی بودن شرایط مد نظر هر کدام، درخواست کار را برای کارفرما ارسال کند.

بنابراین فرد فریلنسر باید در سایت ثبت نام کرده و با ایجاد یک رزومه شخصی و تعیین نرخ برای انجام پروژه های مختلف، به دنبال کار بگردد. البته در صورتی که کارفرما نیز با مشاهده رزومه فریلنسرهای مختلف، به شخص مورد نظر خود را پیدا کند، می تواند برای وی درخواست همکاری ارسال کند. لازم به ذکر است که جزئیات ارسال درخواست همکاری چه از سوی کارفرما چه از سوی کارجو در سایت های مختلف با یکدیگر متفاوت است.

در حال حاضر سایت های دورکاری خارجی روز به روز در حال پیشرفت هستند. به عنوان مثال در چند سال اخیر، بسیاری از این سایت ها، پنل ارتباط پیامی ایجاد کرده اند که با استفاده از کارفرما و کارجو می توانند در هر لحظه از زمان با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و و جزئیات پروژه را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. بنابراین می توان گفت سایت های دورکاری خارجی در عین سادگی که دارند پیچیدگی خاص خود را دارند.

معرفی سایت های فریلنسری خارجی

سایت Fiverr

Fiverr یکی از محبوب ترین سایت های خارجی است که در حوزه فریلنسری در حال فعالیت است. ایده اصلی نامگذاری این سایت، از نحوه کار فریلنسرها بوده است. چرا که در این سایت تمامی نرخ ها بر اساس معیار ۵ دلار محاسبه می شود. به عنوان مثال شما می توانید تعیین کنید که به ازای ۱۰۰ کلمه ای که نگارش می کنید، ۵ دلار نیز دریافت می کنید.

سایت های دورکاری
سایت های دورکاری

شیوه کار سایت Fiverr

برای استفاده از خدمات این سایت به تنها چیزی که نیاز دارید یک حساب کاربری است. چرا که در این سایت برای پیدا کردن شغل مورد نظر، شما به کارفرما دسترسی ندارید، بلکه کارفرما به شما دسترسی دارد! بنابراین کارفرما نام شغلی که نیاز دارد را جستجو کرده و سپس از لیست نمایش داده شده، یکی ار انتخاب می کند. لازم به ذکر است که هرچه پروفایل شما در صفحات ابتدایی باشد، شانس شما برای پذیرفته شدن بیشتر می شود. بنابراین اگر می خواهید در صفحات اولی جستجو باشید، می توانید از Catch-22 در این سایت استفاده کنید.

هزینه استفاده از سایت Fiverr

در حال حاضر این سایت از فریلنسرها، ۲۰ درصد از هزینه هر پروژه را دریافت می کند. بنابراین در صورتی که هزینه انجام پروژه شما ۵ دلار باشد، دریافتی شما ۴ دلار خواهد بود.

سایت UpWork

UpWork یکی دیگر از بهترین سایت های دورکاری خارجی است که از سال ۲۰۱۴ به بعد، توانسته است در نتیجه ادغام ۲ غول فریلنسری oDesk و Elance به عنوان یکی از بزرگترین های این عرصه شناخته شود چرا که در حال حاضر بیش از ۱٫۵ میلیون کاربر از در حال استفاده از خدمات این سایت هستند.

سایت های دورکاری
سایت های دورکاری

شیوه کار سایت UpWork

برای استفاده از این سایت نیز جهت پیدا کردن شغل باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و سپس از طریق Connects که دریافت می کنید، با تعدادی کارفرما ارتباط برقرار کنید. در صورتی که اکانت رایگان در این سایت ایجاد کرده باشید، در هر ماه می توانید با ۶۰ کارفرما در ارتباط باشید. اگر به تعداد بیشتری کانکشن نیاز دارید، می توانید از سایر انواع اکانت های این سایت استفاده کنید.

هزینه استفاده از سایت UpWork

هزینه هایی که UpWork از شما دریافت می کند، بسته به میزان دریافتی شما متفاوت است. بنابراین نرخ محاسبه هزینه ها به ازای هر پروژه به صورت زیر متغیر خواهد بود:

  • ۲۰٪ از درآمد تا ۵۰۰ دلار
  • ۱۰٪ برای درآمد بین ۵۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ دلار
  • ۵٪ برای درآمد بالای ۱۰،۰۰۰ دلار

 توجه: نحوه محاسبه کارمزد در این سایت امتیاز منفی بزرگی ست که برای آن در نظر گرفته می شود، چرا که به عنوان مثال اگر ۱۰ پروژه زیر ۵۰۰ دلار انجام داده باشید، باید برای هر کدام، ۲۰ درصد کارمزد پرداخت کنید

سایت TopTal

سایت TopTal نیز به عنوان یکی دیگر از سایت های دورکاری خارجی در نظر گرفته می شود که البته برای هر کسی مناسب نیست. تنها کسانی می توانند در این سایت ثبت نام کنند که در زمینه توسعه وبدر حال فعالیت بوده و البته به اندازه کافی تجربه حرفه ای دارند. چرا که یکی از دلایل معروف بودن این سایت در زمینه فریلنسری، خاص بودن افرادی است که انتخاب می کند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید تنها ۳ درصد از افرادی که در این سایت به عنوان کارجو درخواست می دهند، پذیرفته می شوند.

سایت های دورکاری
سایت های دورکاری

شیوه کار سایت TopTal

همان طور که گفته شده شرایط ثبت نام در سایت تا حد زیادی مشکل است. بنابراین شما برای ثبت درخواست خود باید آزمون های مختلفی را پشت سر گذاشته تا توانمندی های خود را اثبات کنید.

هزینه استفاده از سایت TopTal

یکی از نقاط قوت این سایت، قوانینی است که برای پرداخت کارمزد در نظر گرفته است. در این سایت برخلاف سایر سایت های دورکاری خارجی، کارمزد بیشتر از کارفرما دریافت می شود.

خدمات اول پرداخت

اول پرداخت ارائه دهنده خدمات پرداخت آنلاین ویژه دانشجویان، برنامه نویسان، فریلنسرها و سایر کاربران ایرانی است که شامل:

خرید از فروشگاه های خارجی ، افتتاح حساب های بین المللی ، ارائه درگاه های خارجی ، صدور و شارژ کارت های اعتباری ویزا و مستر ، تعیین وقت سفارت ، ثبت نام آزمون های دانشجویی ، پرداخت هزینه هاست، شارژ حساب وب مانی،فعالسازی حساب های کاربری ویژه برنامه نویسان و نقد کردن درآمد های ارزی آنها می شود.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید